Atlet školy

Hošani 3. ročníku zápolili v hodinách tělesné výchovy o umístění v soutěži ATLETA ŠKOLY.

Třeťáci museli zvládnout atletické disciplíny v běhu na 100 m, 400 m, 1500 m, skok do dálky, do výšky a vrh 5 kg koulí.  U některých to vedlo k motivaci a větší snaze o pokoření svých možností. Výkony se poté přepočítávají podle bodovacích tabulek atletického desetiboje.

Tuto „soutěž“ absolvují naši hoši již třetím rokem. Letošní ročník byl obvzláště silný. Nejlepší atlet dosáhl za poslední 3 roky nejvyššího součtů bodů. Také průměry prvních tří, deseti i dvaceti hochů převyšovaly průměry  předešlých dvou ročníků o vysoký počet bodů.

3. ročník soutěže ovládl Robin Krzyžanek z 3.B, druhý skončil Mario Šmerda (3.A) a bronzovou pozici získal Damián Jopek (3.B). Robin vyhrál s drtivým náskokem, je otázkou, zda jeho výkon ještě někdo někdy pokoří. Bude se jednat určitě o výborného běžce na všech 3 tratích. Rozdíl mezi Mariem a Damiánem byl pouhých 8 bodů. Letošní soutěž nejlepšího atleta ovládli fotbalisté.